Regina Boquin Design Concepts

Adresa:

Vinohradská 17, Praha 2, +420 723 130 401, regina@boquinarch.com, www.boquinarch.com 

Regina Boquin, architekta, jež studovala a po dlouhá léta působila v zahraničí, kde se podílela i na tak velkých projektech, jako je regenerace londýnské čtvrti Docklands, od roku 2001 působí jako nezávislá architektka v Praze a vy tak můžete využít služeb architektonického studia, které vede.

Design Concepts, architektonické studio sdružené pod vedením Reginy Boquinové, nabízí široké spektrum služeb v rezidenčním i komerčním sektoru, včetně odborného dohledu během stavby a návrhů řešení interiérů rezidenčních i nebytových prostor. Regina Boquinová měla jakožto dcera diplomata jedinečnou možnost poznat svobodný západ, projít studiem na několika univerzitách a rozvíjet se díky tomu tak, aby k architektuře dokázala přistupovat filozoficky, zároveň však navrhovat realistické projekty. Absolvovala studium na University of Miami a Eidgenössische Technische Hochschule v Curychu, titul získala též na škole architektury Architectural Association v Londýně, a to v oboru historie a teorie architektury. Právě v Londýně působila delší dobu a podílela se na projektu, jenž postupně proměnil zanedbané doky v prestižní finanční čtvrť s nejvyššími budovami celého města. Portfolio Reginy Boquinové zdobí i další zahraniční projekty, mezi kterými vystupuje monumentální projekt rezidenční a kancelářské budovy v hlavním městě Hondurasu, ve kterém se harmonicky protínají dva moduly odlišných tvarů. Majestátně působí nejen samotná budova z vnějšího pohledu, ale též interiéry, kombinující bílé plochy, tmavý nábytek, červené detaily a efektní zeleň. Po návratu do České republiky, již jako vedoucí studia Design Concepts, pracovala například na projektu modernizace kanceláří v paláci Adria na Jungmannově náměstí a na kompletní rekonstrukci malebného rodinného domu v Nesuchyni, během které kladla důraz na zachování stávajících materiálů. Krátký výčet v tomto článku jasně vystihuje, že Regina Boquinová je architektkou s obrovskými zkušenostmi, velkým rozhledem a širokým záběrem. Nezalekne se žádné výzvy a společně s týmem studia Design Concepts poskytne architektonické řešení, které vás okouzlí. 

Podívejte se také na další Architektonická studia v Praze

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.