Helena Dařbujánová

Adresa:

Veverkova 7, Praha7, +420 774 099 000, www.helenadarbujanova.cz

Architektka Helena Dařbujánová se z oblasti stavebních projektů a interiérových návrhů přesunula k tvorbě „drobnějších“ předmětů a v roce 2009 se naplno začala věnovat designu.O tři roky později se zúčastnila pařížského veletrhu interiérového designu Maison & Objet jako součást českého výběru a ještě v témže roce začala budovat svou eponymní značku.

Design v podání Heleny Dařbujánové je mnohem více, než trendy barevné kombinace a spojení nejmodernějších materiálů, naopak – architektka a designérka Helena Dařbujánová skrze design navrací do života poezii. Přesvědčuje nás, že design není vážná věc, ale zpříjemnění života. V ručně vyráběných produktech Heleniny značky je na první pohled patrná ženskost. Oblé, ladné tvary, měkce působící dřevo, lakování v jemných odstínech, vykládání sametem – veškeré kolekce této značky zákonitě okouzlí každou ženu, která s láskou vzpomíná na svůj holčicí pokojíček. Nábytek Heleny Dařbujánové vzniká z prvotřídních materiálů prací těch nejzručnějších lokálních řemeslníků z řad čalouníků, truhlářů, kovovýrobců a krejčích. Osobitá designérka slaví se svou značkou úspěch na domácí půdě i v zahraničí, pravidelně vystavuje na veletrzích a výstavách v Paříži, Miláně, Shanghaji a dalších světových městech a za své produkty získala celou řadu národních cen EDIDA (Elle Decor Interantional Design Awards). K ikonickým produktům Heleny Dařbujánové patří řada extravagantních, něžně krásných taburetů, které autorka příznačně pojmenovala Makronky, komoda z kolekce AUDREY či postel z téže řady, za niž získala cenu EDIDA 2016. Některé z produktů kolekce AUDREY i dalších nafotila Bára Prášilová, renomovaná česká fotografka a několikanásobná držitelka ceny Grand Czech Design v kategorii Fotograf roku, a přiblížila je tak veřejnosti ve svém originálním pojetí. Chcete-li se se značkou Helena Dařbujánová sblížit důvěrněji, neváhejte navštívit neotřele kouzelný showroom v ulici Veverkova, na Praze 7. Návštěvu tohoto něžného místa doporučuje společně s námi i Louis Vuiton Prague City Guide a také New York Times v článku "Pět míst kam zajít v Praze" (březen, 2017). Zastavte se v showroomu Heleny Dařbujánové ještě dnes a na malou chvíli vraťte poezii i do svého života. 

Podívejte se také na další Obchody s nábytkem v Praze

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.