FormaFatal

Adresa:

Jaromírova 431/29, Praha 2, formafatal@formafatal.cz, www.formafatal.cz  

Dlouholeté zkušenosti, bohaté portfolio, individuální přístup a sehraný kolektiv přátel - to a mnohem více představuje pražské studio FormaFatal.

Kreativní studio sestává z týmu architektů, designérů a scénografů, kteří se společně zabývají architekturou, interiérovým a produktovým designem i tvorbou výstavních instalací a na svém kontě mají dlouhou řadu známých a úspěšných projektů. Z velké části jde o projekty spojené s interiérovou tvorbou, neboť právě ta je pro toto studio stěžejní. FormaFatal stojí za podobou malostranské restaurace a kavárny Sovovy mlýny, argentinského steak housu Gran Fierro u Národní třídy i bělostné kuchyně, která slouží jako zázemí televizního pořadu Deník Dity P. Studio také již několik let spolupracuje s českým řetězcem mexických bister Burito Locco. Jeho pobočkám propůjčuje stylový, jemně barevný vzhled s čistými liniemi a jednoduchými symboly, které připomínají Mexiko. Spolu s restauracemi, bistry a dalšími podniky z oblasti gastronomie se studio FormaFatal podílelo a podílí i na tvorbě showroomů, kadeřnictví a obchodů, kanceláří, rodinných domů a bytů. Těm dominuje Loft Hřebenky, rezidenční byt, jehož industriální interiér kombinující dřevo, kov a další materiály získal prestižní ocenění v českých i zahraničních soutěžích. Studio FormaFatal založila v roce 2014 Dagmar Štěpánová, architektka, jež čerpala zkušenosti u Barbory Škorpilové ve studiu Mimolimit. Jako absolventka Fakulty architektury pražské ČVUT se původně věnovala spíše rozsáhlým projektům včetně návrhů urbanistických celků, zastavovacích plánů ad. Později se však přesunula k tvorbě konkrétního prostředí, které člověka bezprostředně ovlivňuje, založila vlastní studio, jež dnes patří k předním hráčům české scény. 

Podívejte se také na další Architektonická studia v Praze

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.