Feelhome aktuálně

Novinky nejen ze světa realit

Public Relations

Sára Goldbergerová
+420 724 485 974

15. listopad 2021

Svoboda & Williams zahajuje čtvrtou prodejní etapu rodinných domů Na Pramenech

Úspěšný rezidenční projekt Na Pramenech vstupuje do další etapy, tvořené dvojdomy o nejvelkorysejších užitných plochách a dispozicích. Domy v prvních třech etapách jsou z části dokončené a kompletně vyprodané, rezidenční areál již přivítal první obyvatele.

Čtvrtá etapa rezidenčního projektu Na Pramenech, která je v současné době již ve fázi výstavby, bude tvořena domy o dispozicích 4+kk a 5+kk s možností individuální úpravy na 6+kk. Jejich velkou předností je umístění ve východní části pozemku u zatravněného valu – díky tomu mají budoucí majitelé jistotu, že se v bezprostřední blízkosti nebude realizovat žádná další výstavba, navíc budou mít z domů příjemný výhled do zeleně a díky umístění v rámci projektu také maximální soukromí.

Projekt Na Pramenech je velmi žádaný, o čemž svědčí i fakt, že tři etapy, jejichž prodej jsme zahajovali postupně od března minulého roku, jsou již kompletně vyprodány. Případní zájemci o domy, které právě přibývají do nabídky, se tak budou stěhovat do klidné, zcela zabydlené rezidenční čtvrti,“ doplňuje Vanda Böhmová, realitní makléřka Svoboda & Williams.

V době dokončení čtvrté fáze začne v rezidenčním areálu vznikat školka, souběžně s tím budou probíhat dokončovací práce na celkovém vzhledu projektu. Kolaudace čtvrté etapy je naplánována na podzim 2022.

Více informací o projektu Na Pramenech.

Svoboda & Williams zahajuje čtvrtou prodejní etapu rodinných domů Na Pramenech

25. říjen 2021

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Market Autumn 2021

Ve středu 20. října se uskutečnil již dvacátý ročník odborné konference Real Estate Market, kterou pořádá online magazín Stavební fórum. V rámci čtyř panelových diskusí se sešli odborníci napříč celým spektrem realitního trhu, aby se ohlédli za děním v uplynulém roce a nastínili, jaké změny přinesla a urychlila pandemie společně se Zelenou dohodou „Green Deal“.

V první panelové diskuzi Kanceláře a retail: nová realita vystoupila s prezentací zaměřenou na coworking a sdílené kanceláře Kateřina Burešová, která ve Svoboda & Williams působí na pozici Flexible Workspace Consultant. S ostatními účastníky diskuze se shodla na tom, že home office není dlouhodobě udržitelný způsob práce, ale že nově vznikající kancelářské prostory budou muset reflektovat požadavky nájemců na vytvoření pracovního prostředí, do kterého se rádi vrátí. Právě koncept sdílených kanceláří nabízí stále žádanější flexibilní podmínky a zároveň místo, ve kterém se lidé mohou spontánně setkávat. „Sdílené kanceláře už dávno nejsou vnímány jako „new age“ způsob práce a v budoucnu by měly být součástí každé moderní administrativní budovy, podobně jako třeba kantýna,“ zmínila Burešová.

Jana Vlková, ředitelka oddělení Workplace Advisory v Colliers International, podotkla, že je na jednu stranu důležité pojmout nové kanceláře jako zážitek a pracovní prostředí co možná nejvíce zpříjemňovat, na stranu druhou je důležité v lidech vzbudit pocit, že když do kanceláře nebudou chodit, o něco tím přijdou, jelikož nebudou součástí každodenního neformálního setkávání. Petr Palička, Country Managing Director ve společnosti Penta Real Estate, zmínil několik příkladů ze současných realizací kancelářských prostor. Podle zkušeností z posledních měsíců je poptávka po kancelářích stále velká, ale mění se požadavky nájemců – chtějí více komunitích míst, terasy, zeleň a zapojení budovy do městské infrastruktury.

Petr Zahálka, obchodní ředitel společnosti ProInterier, společně s Leošem Andrlem, výkonným ředitelem společnosti Sekyra Group, komentovali pohled na výstavbu a fitout kancelářských prostor z hlediska samotné realizace. Vzhledem k rostoucím stavebním nákladům se nájemci snaží co nejvíce šetřit právě na zařizování kanceláří, situaci navíc významně komplikují výpadky v dodávkách technologií a materiálů, čemuž se musí spousta realizací přizpůsobovat.

 

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Market Autumn 2021

22. říjen 2021

Andrea Střechová vystoupila na konferenci Renesance nájemního bydlení

Vzdělávací platforma Real Estate Academy uspořádala 13. října konferenci Renesance nájemního bydlení, jejímž cílem bylo komplexně a do hloubky prezentovat tento investiční segment v rámci českého realitního trhu. Na jednom místě se tak setkali odborníci z oblasti developmentu, vlastníci nájemního bydlení, investoři, správci budov, ale také právníci, pojišťovny i banky.

Za realitní společnost Svoboda & Williams na konferenci vystoupila Andrea Střechová, která má již více než 15leté zkušenosti s poradenstvím pro investory a developery v nájemním rezidenčním sektoru. V rámci své prezentace hovořila mimo jiné o tom, jak optimalizovat výnos z pronájmu a jak budovat vztah s nájemci. „Trend nájemního bydlení rostl již před pandemií, ale situace uplynulých dvou let tento vývoj ještě urychlila. Ochota i nutnost platit nájemné namísto sjednávání hypotéky tak citelně vzrostla. S tím se výrazně zvýšily i nároky na kvalitu ze strany nájemců, takže stavět kvalitně s ohledem na maximální efektivitu je nyní nutností.“ 

Andrea Střechová vystoupila na konferenci Renesance nájemního bydlení

19. říjen 2021

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Forum 2021

Ve středu 13. října se uskutečnil 3. ročník prestižní realitní konference Real Estate Forum 2021, která se konala v Brně v prostorách hotelu Courtyard by Marriott Brno. Ústředními tématy byly nemovitostní výzvy související s územním plánem města Brno, situace na realitním trhu v době postcovidové a investiční trendy v jihomoravském kraji.

Konference Real Estate Forum 2021, pořádaná advokátní kanceláří Havel & Partners, je příležitostí pro pravidelné setkávání odborníků napříč všemi oblastmi českého realitního trhu. Zahajovací debata byla věnována výzvám, kterým Brno čelí a které vymezuje zejména stávající územní plán. Viktor Poledník, urbanista působící v Odboru pro územní plánování a rozvoje, se společně s Markem Vinterem, předsedou správní rady Asociace brněnských architektů a stavitelů, shodli na tom, že stávající územní plán nevytváří podmínky pro novou výstavbu, tudíž ceny zdejších nemovitostí skokově rostou. Brnu zároveň chybí efektivní dopravní a technická infrastruktura – obojí navíc zatěžuje rostoucí suburbanizace, proto je důležité se v následujících letech zaměřit zejména na zahušťování města a na metropolitní zástavbu.

Ve druhém bloku panelisté diskutovali o dopadech pandemie na segment rezidenčních, komerčních a průmyslových nemovitostí. Pandemie zapůsobila jako akcelerátor na nájemní bydlení a na trh flexibilních kanceláří. Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema, poukázal na chování investičních fondů, které skupují velké nájemní celky a tím ukazují, jakým směrem se bude rezidenční trh v následujících letech ubírat. Prokop Svoboda, majitel realitní společnosti Svoboda & Williams, se dotkl současné situace v segmentu flexibilních kanceláří. I velké firmy chtějí nyní pružně reagovat na požadavky svých zaměstnanců a klientů, ať už se týkají velikosti a uspořádání pronajatých prostor, lokality či poskytovaných služeb. Kancelář se navíc z místa výkonu práce proměnila spíše v místo pro komunikaci, setkávání, spontánní interakci, brainstormingy, utužování firemní kultury a sdílení hodnot.

Konferenci uzavřel panel zaměřený na investiční příležitosti v Brně a jihomoravském kraji a na obnovu obcí zasažených tornádem, ke které významně přispěl jeden z účastníků, Zdeněk Mihalco, ředitel nadace VIA. Panelisté diskutovali o investičním potenciálu komerčních nemovitostí, který je podle Lukáše Netolického ze společnosti Cushman & Wakefield stále velký, jelikož lidé se chtějí do kanceláří vracet, i když třeba v jiném nastavení. Developeři kancelářských objektů by se měli zaměřovat zejména na přibližování kanceláří veřejnému prostoru, rozšiřování venkovních ploch a celkově na vytváření místa, do kterého se zaměstnanci budou rádi vracet.

 

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Forum 2021

15. říjen 2021

Svoboda & Williams zahajuje prodej jednotek v ostravském rezidenčním projektu Nové Lauby

Na základě exkluzivního pověření investorem Sdružení BBB Nové Lauby zahajuje realitní kancelář Svoboda & Williams prodej jednotek v rezidenčním projektu Nové Lauby, který právě vyrůstá v centru Ostravy.

Rezidenční projekt Nové Lauby je výsledkem spolupráce investora Sdružení BBB Nové Lauby, architektonické kanceláře znamení čtyř – architekti a města Ostravy. Průkopnický koncept spočívá v oživení centra metropole společně s rozvojem nájemního bydlení, jelikož město odkoupí část bytů a parkovacích stání právě pro tyto účely.

Portfolio Svoboda & Williams rozšiřuje 52 bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk, rozprostřených od prvního až po páté nadzemní podlaží. Na většinu jednotek naváže balkon či lodžie, ty nejvelkorysejší, situované v nejvyšším podlaží, rozšíří privátní střešní terasa. Díky tomu, že je projekt koncipován jako pětice domů ve formě městského bloku, vznikne v jejich středu prostor pro atrium plné zeleně – jeho součástí budou dva ateliéry s vlastní předzahrádkou. Všechny byt nabídnou promyšlené dispozice prostoupené denním světlem, maximální komfort zajistí třívrstvá velkoformátová okna s hliníkovým či dřevěným rámem, kvalitní dřevěné podlahy a v koupelnách velkoformátová dlažba v kombinaci se sanitou renomovaných výrobců.

Podlaží v úrovni ulice bude fungovat jako sofistikovaná výkladní skříň s reliéfem klasického podloubí, kde vznikne prostor pro čtyři nebytové prostory na prodej. K dispozici bude rovněž dostatek parkovacích stání a sklepů. Vzhledem k unikátnímu přístupu, který zapadne do urbanistické kompozice centra Ostravy a přispěje k jeho kultivaci a rozvoji, nabízejí jednotky v projektu Nové Lauby jedinečnou příležitost k investici s potenciálem růstu.

Více o projektu Nové Lauby.

 

Svoboda & Williams zahajuje prodej jednotek v ostravském rezidenčním projektu Nové Lauby

20. září 2021

Svoboda & Williams slavnostně zahájila provoz pobočky v Holešovicích

Ve čtvrtek 16. září proběhlo slavnostní zahájení provozu nové pobočky Svoboda & Williams v pražských Holešovicích na adrese Komunardů 35.

Zahájení se uskutečnilo formou odpoledního koktejlu v unikátních prostorách showroomu designového nábytku Design Port, jehož je nová pobočka součástí.

 

Svoboda & Williams slavnostně zahájila provoz pobočky v Holešovicích

15. září 2021

Všechny byty v berounském residenčním projektu BERLITA vyprodány

Prodej jednotek v rámci úspěšného residenčního projektu BERLITA je u konce. Všech 61 bytů našlo své majitele pouhých deset měsíců po zahájení prodeje.

Bytový dům BERLITA měl od počátku velký potenciál, zejména vzhledem k vhodně zvoleným dispozicím jednotlivých bytů, kvalitnímu standardu a také díky umístění v příjemné lokalitě centra Berouna. Těší nás, že naši klienti dokázali tyto aspekty ocenit a s koupí jednotek v rámci projektu příliš neváhali,” komentuje úspěšný prodej Jan Mráz, senior makléř Svoboda & Williams.

Stavební práce na bytovém domě BERLITA pokračují svižným tempem – v současné době probíhá realizace vnitřních omítek v sekci A, postupná montáž oken v sekci A a B a izolace střech. Zároveň jsou instalovány rozvody TZB v domě.

Více informací o projektu BERLITA.

Všechny byty v berounském residenčním projektu BERLITA vyprodány

07. září 2021

Pálavská brána hlásí vyprodáno

Prodej rezidenčního projektu Pálavská brána je u konce. Všech patnáct domů našlo v průběhu desíti měsíců od zahájení prodeje své majitele, kteří si budou moci začít užívat bydlení či rekreaci v malebné jihomoravské krajině již koncem letošního roku.

V případě prodeje domů v projektu Pálavská brána hrála největší roli lokalita, která nabízí vyžití v průběhu celého roku. Klienti tak vnímali dobrou investiční příležitost, kterou rychle rostoucí poptávka po nemovitostech v rekreačních lokalitách ještě znásobuje,“ říká k prodeji Lenka Kjučukovová, Property Consultant v brněnské pobočce Svoboda & Williams.

V současné době se výstavba Pálavské brány blíží k cílové rovince. V interiérech se dokončuje osazování dveří a lišty na podlahách, kolem domů probíhají zahradní úpravy, po nichž bude následovat poslední část realizace – oplocení. Poté budou domy připraveny na kolaudaci a předání majitelům.

Více o projektu Pálavská brána.

 

Pálavská brána hlásí vyprodáno

18. srpen 2021

Nový Market Report se ohlíží za rekordní první polovinou roku 2021

Realitní kancelář Svoboda & Williams vydala sedmou publikaci průzkumu Market Report, ve které shrnuje dění první poloviny roku na pražském trhu prémiových nemovitostí.

První pololetí roku 2021 se ve Svoboda & Williams neslo ve znamení rekordní poptávky a rychlosti realitních transakcí. Zásadním akcelerátorem byla zejména dostupnost hypoték, jejichž celkový objem v červnu dosáhl 224 miliard korun, ale také očekávání dalšího růstu cen nemovitostí a potřeba zajištění finančních prostředků. Celkový počet poptávek po nemovitostech z portfolia Svoboda & Williams ve sledovaném období tak meziročně vzrostl o 27 %. Velký vliv mělo enormně silné první čtvrtletí tohoto roku, které bylo v rámci poptávky nejsilnější za posledních pět let.

Společně s rostoucí poptávkou rostla i průměrná dosažená cena prémiových nemovitostí: za metr čtvereční novostavby klienti Svoboda & Williams v průměru zaplatili 134 200 Kč, za metr čtvereční přeprodeje 128 800 Kč. K mírnému obratu došlo i v segmentu prémiového nájemního bydlení v Praze. Podle Indexu cen nájmů S&W + VŠE stouplo o 0,3 % na průměrných 32 600 Kč za měsíc.

Market Report H1 2021 se mimo jiné věnuje:
- vývoji cen prémiových rezidenčních nemovitostí v Praze;
- nebývalému zájmu o hypoteční úvěry a jeho možným dopadům;
- dění na pražském trhu rezidenčního pronájmu;
- situaci na pražském kancelářském trhu;
- rekreačním nemovitostem v historii i současnosti.

Analýzy v rámci Market Reportu vycházejí z dat o prodejních a nájemních transakcích, generovaných aktivitami kanceláře Svoboda & Williams. Ta jsou doplněna o údaje o prodeji nemovitostí získané z katastru nemovitostí, které svými parametry odpovídají sledovanému vzorku. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných cen, při jejichž výpočtu je navíc zohledněna cena za parkování a poměrná část exteriéru. Tato metodika využívá pro přepočet plochy exteriéru speciálně vyvinutý algoritmus, který progresivně krátí plochu exteriéru a zároveň bere v úvahu její poměr vůči ploše interiéru.

Dalším užitečným nástrojem pro přesnější interpretaci vývoje nájemního trhu je analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, který Svoboda & Williams vyvinula ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Zdrojem dat tohoto indexu jsou skutečně dosažené ceny nájemného u bytů, které měla Svoboda & Williams ve své nabídce – dobře tak ilustruje, jaký vliv mělo zastavení turistického ruchu na ceny nájemného v Praze.

Svoboda & Williams Market Report | H1 2021 ke stažení (pdf)
Přehled všech dosud vydaných Market Reportů.

Print verze pro stažení Market Reportu H1 2021 (pdf)

 

Nový Market Report se ohlíží za rekordní první polovinou roku 2021

16. srpen 2021

Nové posily ve Svoboda & Williams

Od začátku léta se realitní kancelář Svoboda & Williams rozrostla o spoustu nových tváří. Posily přibyly do týmů rezidenčního pronájmu a prodeje, marketingu i správy nemovitostí.

Tým rezidenčního pronájmu se v červnu rozšířil hned o tři nováčky na pozici Letting Representative. Veronika Tykalová v současné době studuje obor cestovní ruch na VŠO v Praze. Dosavadní pracovní zkušenosti nabyla v oblasti cestovního ruchu ve společnosti Emirates, díky čemuž procestovala svět a žila dva roky v Dubaji. Z cizích jazyků ovládá plynně angličtinu. Adam Bergmann, absolvent magisterského oboru veřejná správa a regionální rozvoj na ČZU, dosud sbíral zkušenosti mimo jiné v IT sektoru jako obchodní zástupce. Hovoří plynně anglicky a má základy ruštiny, ve volném čase se věnuje potápění, florbalu a tanci. Nicole Ebnerová aktuálně studuje obor marketingová komunikace na VŠPP, formou kurzů se také vzdělává v oblasti interiérového designu. Domluví se anglicky, rusky, francouzsky a má základy arabštiny.

V týmech rezidenčního prodeje v červenci přivítali Michaelu Prchalovou a Kryštofa Kovandu, oba na pozici Sales Representative. Michaela, která vystudovala herectví na Pražské konzervatoři, se do Svoboda & Williams vrátila po dvouleté pauze, během níž působila ve stavební společnosti a také v marketingové agentuře jako Account Executive. Hovoří plynně anglicky. Kryštof absolvoval inženýrský obor ekonomika a management na ČVUT a ve své diplomové práci se věnoval analýze vývoje trhu s bydlením v Praze. Pracovní zkušenosti sbíral mimo jiné jako vedoucí obchodního týmu v oblasti energetiky. Domluví se plynně anglicky a má základy němčiny.

Do marketingu v červenci nastoupila na pozici Senior Graphic Designer Zuzana Vemeová. Vystudovala magisterský obor grafický design na Fakultě umění TUKE a v poslední dekádě působila jak v kreativních agenturách jako Art Director, tak jako freelancer. Mimo jiné stojí za současným brandingem architektonického studia Formafatal. Hovoří plynně anglicky, má základy němčiny a díky semestru stráveném v Paříži také francouzštiny.

Tým správy nemovitostí posílila Šárka Burianová, která je novou property manažerkou. V současné době dokončuje magisterské studium se zaměřením na management cestovního ruchu na VŠO Praha, zároveň je držitelkou titulu MBA se specializací na realitní byznys. První pracovní zkušenosti získala ve státní správě, kde se mimo jiné podílela na zavedení eReceptu v České republice. Poté změnila pole působnosti na realitní segment – jako manažerka byla zodpovědná za provoz a správu pražského Aparthotelu a dalších 65 bytů, poslední roky se věnovala správě nemovitostí a realitnímu poradenství pro expaty a studenty. Hovoří plynně anglicky.

Nových posil se v červnu dočkaly i recepce v pobočce Na Perštýně a v kancelářích Offices Unlimited. Elen Grigoryan v září nastoupí na Fakultu mezinárodních vztahů VŠE, kde bude studovat obor manažer obchodu. Dosud působila v oblasti administrativy a kromě češtiny se domluví rusky, anglicky, arménsky a německy. Adéla Drozdová začne v září studovat na Newton University v Praze obor marketing a brand management. Hovoří plynně anglicky a německy. S Adélou Franclovou se potkáváme v kancelářích Na Příkopě 15. Je absolventkou Anglického gymnázia se zaměřením na překladatelství a tlumočnictví a nyní studuje letový provoz na Vysoké škole obchodní. Domluví se anglicky a španělsky.

Nové posily ve Svoboda & Williams

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.