Feelhome aktuálně

Novinky nejen ze světa realit

Public Relations

Sára Goldbergerová
+420 724 485 974

15. březen 2022

Třetí prodejní fáze rezidenčního projektu Nové Lauby odstartována

Realitní kancelář Svoboda & Williams na základě pověření od investora zahajuje třetí prodejní fázi rezidenčního projektu Nové Lauby. Nabídku tak nyní rozšiřuje jedenáct bytů.

Rezidenční projekt Nové Lauby, který vyrůstá v centru Ostravy, kde přirozeně naváže na okolní zástavbu, bude po dokončení tvořen celkem 81 byty. K prodeji je určených celkem 52 jednotek, které postupně přibývají do nabídky Svoboda & Williams. Případní zájemci o moderní bydlení podle návrhu uznávané architektonické kanceláře znamení čtyř – architekti tak mohou nyní vybírat mezi jedenácti nově zařazenými byty o dispozicích 1+kk až 4+kk.

Realizace projektu Nové Lauby běží podle harmonogramu. V současné době pokračují práce na základové desce a v blízké době začne výstavba prvních nadzemních podlaží, takže hrubá stavba začne postupně růst do výšky.

Více informací o projektu Nové Lauby.

 

Třetí prodejní fáze rezidenčního projektu Nové Lauby odstartována

04. březen 2022

Na Ukrajinu míří od zaměstnanců Svoboda & Williams 400 000 Kč

S ruskou invazí na Ukrajinu se napříč Českou republikou vzedmula vlna solidarity, která má různé podoby. Zaměstnanci Svoboda & Williams se rozhodli pomoci finančně a během pěti dnů vybrali 400 000 Kč. Vybraná částka putuje na účet Červeného kříže.

„Dění na Ukrajině nyní bedlivě sleduje celý svět a je důležité, aby pomohl každý, kdo pomoci může. Mnoho kolegů se od minulého čtvrtka rozhodlo napadenou zemi podpořit různými cestami. Začátkem týdne jsme ale došli k názoru, že společná a koordinovaná pomoc je efektivnější. Proto jsme se rozhodli Ukrajinu podpořit prostřednictvím Červeného kříže, který ve válkou zasažené oblasti zajišťuje nezbytnou zdravotní péči a na území České republiky se připravuje na možný příchod uprchlíků z Ukrajiny,“ říká Prokop Svoboda, majitel Svoboda & Williams.

Pomoc Červeného kříže Ukrajině můžete finančně podpořit na číslo účtu 333999/2700 s variabilním symbolem 1502.

Na Ukrajinu míří od zaměstnanců Svoboda & Williams 400 000 Kč

16. únor 2022

Market Report H2 2021: pražský rezidenční trh optikou Svoboda & Williams

Celý rok 2021 se nesl ve znamení rekordně silné poptávky a růstu cen nemovitostí, který ani přes očekávání z počátku roku nezpomalil. Růst se projevil i v segmentu nemovitostí, které realitní kancelář Svoboda & Williams dlouhodobě sleduje. Dění v uplynulém roce nyní shrnuje v osmém vydání průzkumu Market Report.

Jednou z hlavních motivací kupujících, která hnala poptávku i ceny nemovitostí vzhůru, byla ochrana úspor před inflací. Roli sehrála i nejistota z vývoje na realitním trhu – nelze totiž s jistotou říct, kdy nemovitosti narazí na cenový strop. V roce 2021 tak klienti Svoboda & Williams za metr čtvereční novostavby v průměru zaplatili 152 043 Kč, v porovnání s rokem 2020 tedy o 12,1 % více. Na 132 062 Kč se dostala cena za metr čtvereční přeprodeje, která se zvýšila o 10,6 %.

Na uvedených hodnotách je patrné, že průměrné ceny v segmentu nemovitostí, které Svoboda & Williams sleduje, nekopírují v období ekonomického oživení trhu prudký růst cen v segmentu mainstreamových nemovitostí. Inflace je nejpatrnější na cenách bytů v nových projektech, a to vzhledem k velkému objemu stále nákladnějších stavebních materiálů a prací.

Z analýz Svoboda & Williams dále vyplývá, že výrazněji začalo růst také průměrné měsíční nájemné. Jelikož se do Prahy po zmírnění protipandemických opatření vrátili expati a zahraniční studenti, došlo k výraznému oživení poptávky po nemovitostech k pronájmu. S tím začala opět výrazněji stoupat i cena průměrného nájemného za byty, které Svoboda & Williams sleduje – podle Indexu cen nájmů S&W + VŠE stouplo o 5,7 % na 30 900 Kč za měsíc.

Analýzy v rámci Market Reportu vycházejí z dat o prodejních a nájemních transakcích, generovaných aktivitami kanceláře Svoboda & Williams. Ta jsou doplněna o údaje o prodeji nemovitostí získané z katastru nemovitostí, které svými parametry odpovídají sledovanému vzorku. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných cen, při jejichž výpočtu je navíc zohledněna cena za parkování a poměrná část exteriéru. Tato metodika využívá pro přepočet plochy exteriéru speciálně vyvinutý algoritmus, který progresivně krátí plochu exteriéru a zároveň bere v úvahu její poměr vůči ploše interiéru.

Dalším užitečným nástrojem pro přesnější interpretaci vývoje nájemního trhu je analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, který Svoboda & Williams vyvinula ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Zdrojem dat tohoto indexu jsou skutečně dosažené ceny nájemného u bytů, které měla Svoboda & Williams ve své nabídce.

Svoboda & Williams Market Report | H2 2021 ke stažení (pdf).
Přehled všech dosud vydaných Market Reportů.

 

Market Report H2 2021: pražský rezidenční trh optikou Svoboda & Williams

25. leden 2022

Svoboda & Williams finančně podpořila Českou společnost ornitologickou

Svoboda & Williams podpořila finančním darem Českou společnost ornitologickou, která se dlouhodobě zabývá ochranou ptáků i jejich prostředím a zasazuje se o to, aby svými činnostmi motivovala k ochraně i širokou veřejnost.

K aktivitám České společnosti ornitologické patří kromě monitoringu a výzkumu také budování ptačích parků, které představují útočiště nejen pro ptáky, ale i pro další ohrožené živočichy i rostliny. ČSO dosud úspěšně vybudovala čtyři ptačí parky: Josefovské louky, Mnišské louky, Kosteliska a Malou Lipovou. Darovaná částka tak bude využita na další rozvoj těchto území.

V ochraně cenných přírodních lokalit se angažujeme již několik let, například prostřednictvím spolupráce se spolky Mokřady a Zamenis. Česká společnost ornitologická se věnuje aktivitám, které jsou s těmi našimi úzce provázané, proto je podpora jejího působení dalším logickým krokem,“ říká Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams.

 

Svoboda & Williams finančně podpořila Českou společnost ornitologickou

19. leden 2022

Zdeněk Vojtek novým regionálním ředitelem Svoboda & Williams

Tým Svoboda & Williams v lednu rozšířil Zdeněk Vojtek, který po mnohaletých zkušenostech v předních realitních společnostech nastoupil na pozici Regional Director pro Moravu.

Zdeněk Vojtek se na realitním trhu pohybuje již od roku 1998. Sedmnáct let vedl vlastní realitní agenturu, od roku 2015 působil jako Leasing Manager ve společnosti AIG/LINCOLN CZ, později známé jako White Star Real Estate, kde měl na starosti mimo jiné významné realitní transakce v kancelářském komplexu Campus Science Park či v logistice a retailu. V posledních téměř třech letech měl jako Senior Leasing Manager ve společnosti CPI Property Group svěřené regionální portfolio zaměřené na segment kanceláří, jehož součástí je například významný multifunkční projekt Nová Zbrojovka.

Dosud jsem měl možnost podílet se na velmi zajímavých projektech, které proměňují brněnskou metropoli. Nyní se těším na novou výzvu, jejímž cílem je naplno rozvinout potenciál společnosti Svoboda & Williams v regionu Moravy,“ říká Zdeněk Vojtek, nový Regional Director ve Svoboda & Williams.

Zdeněk Vojtek novým regionálním ředitelem Svoboda & Williams

12. leden 2022

Noví členové týmu Svoboda & Williams

Na začátku nového roku se tým Svoboda & Williams výrazně rozrostl. Nejvíce nových posil přibylo do týmů rezidenčního prodeje i pronájmu, další nováčky přivítalo analytické oddělení i týmy marketingu a správy nemovitostí.

Na pozici Research Analyst nastoupil Kryštof Kušiak, absolvent magisterského programu Management na VŠE. Dosavadní pracovní zkušenosti sbíral na poli financí, projektového managementu a také jako analytik akvizic v developmentu. V současné době dálkově studuje oceňování nemovitostí. Domluví se plynně anglicky a francouzsky.

Tým marketingu přivítal Eriku Tikan na pozici Junior Graphic Designer. Erika v současnosti studuje bakalářský obor multimédia v ekonomické praxi na VŠE. Dosud se podílela na soukromých grafických a fotografických projektech a vytvořila také vlastní krátkometrážní film. Hovoří plynně rusky, ukrajinsky a anglicky.

Novou posilou týmu správy nemovitostí je Zuzana Opačitá. Získala magisterský titul na Právnické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. V oblasti správy nemovitostí se pohybuje od roku 2016 – působila ve společnostech Bohemian Estates a Hamilton & Co Asset Management, kde měla na starosti také rezidenční pronájmy. Hovoří plynně anglicky a na konverzační úrovni také německy.

Na pozici Sales Representative do jednotlivých týmů rezidenčního prodeje nastoupili tři nové členky. Dominika Heidenreichová v současné době studuje obor mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze. Dosavadní pracovní zkušenosti sbírala mimo jiné jako Event Coordinator v golfovém resortu. Hovoří plynně anglicky. Zuzana Štafurová se pohybuje v realitním segmentu již sedm let – působila v oblastech rezidenčního prodeje i pronájmu, zkušenosti má rovněž se správou nemovitostí. Hovoří plynně slovensky a anglicky. Oli Dohnal Zhuk je absolventkou oboru Work and Organizational Psychology na Maastrichtské univerzitě, rovněž získala manažerský certifikát na newyorské Baruch college. Pracovní zkušenosti sbírala v oblastech vzdělávání a poradenství, domluví se anglicky, ukrajinsky a také rusky.

Do týmu rezidenčního pronájmu nastoupili na pozici Letting Representative Roman Mrázek a Jakub Neužil. Roman dosud působil jako recruiter ve společnosti Hays, pracovní zkušenosti sbíral také v Londýně v designovém studiu Villaverde. Hovoří plynně anglicky. Jakub vystudoval magisterský obor mezinárodní obchod na VŠE. Během studia absolvoval stáž v londýnské pobočce společnosti Lasvit, dva roky působil v pivovarnictví a hovoří plynně anglicky a španělsky.

Nové posily přibyly i na recepci. V kanceláři Na Perštýně se nově potkáváme s Lindou Victorií Nitrovou, která v současné době studuje bakalářský obor digitální marketing a kreativní komunikace na VŠKK. Půl roku strávila na střední škole v Kanadě, díky čemuž hovoří plynně anglicky a jejím mateřským jazykem je němčina. Tým recepčních v nových sdílených kancelářích West Flexi Offices rozšířila Alena Krejčíková, která absolvovala Obchodní akademii v Liberci, hovoří plynně anglicky a má základy ruštiny.

 

Noví členové týmu Svoboda & Williams

11. leden 2022

Rozhovor s Magdalenou Svatkovou v magazínu Exclusive Life

Součástí lednového čísla magazínu Exclusive Life je rozhovor s Magdalenou Svatkovou, která ve Svoboda & Williams vede nejúspěšnější tým zaměřený na prodej prémiových rezidenčních nemovitostí.

Na pozici, kde jsem dnes, jsem se dostala především díky píli, neustálému vzdělávání, profesionálnímu vystupování, ale také díky pokoře a tomu, že mě moje práce skutečně baví. Velmi důležité pro mě byly také dobré kontakty a držet se mantry ‚štěstí přeje připraveným‘,“ říká v rozhovoru Magdalena Svatková.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

 

Rozhovor s Magdalenou Svatkovou v magazínu Exclusive Life

15. prosinec 2021

Druhá prodejní fáze rezidenčního projektu Nové Lauby zahájena

Realitní kancelář Svoboda & Williams zahajuje druhou prodejní fázi rezidenčního projektu Nové Lauby, který v současnosti vzniká v centru Ostravy pod taktovou investora Sdružení BBB Nové Lauby ve spolupráci s městem Ostrava a architektonickou kanceláří znamení čtyř – architekti.

Rezidenční projekt Nové Lauby bude po dokončení tvořen celkem 85 byty. Město odkoupí od investora 31 bytů, které budou využity výhradně pro nájemní bydlení; 52 bytů bude určených k prodeji – právě ty postupně přibývají do nabídky Svoboda & Williams. „Nyní nabídku rozšiřuje celkem sedm bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk a jeden nebytový prostor. První prodejní fázi jsme spustili v říjnu a již po měsíci se nám sešlo sedm závazných rezervací. O jednotky v rámci projektu je tak – podle předpokladů – velký zájem,“ komentuje Eva Prašivková, senior makléřka Svoboda & Williams.

Kromě prodeje se kupředu posouvá i samotná výstavba projektu. V současnosti intenzivně probíhají zemní a výkopové práce, které jsou již ze dvou třetin hotové.

Více o rezidenčním projektu Nové Lauby.

Druhá prodejní fáze rezidenčního projektu Nové Lauby zahájena

15. listopad 2021

Svoboda & Williams zahajuje čtvrtou prodejní etapu rodinných domů Na Pramenech

Úspěšný rezidenční projekt Na Pramenech vstupuje do další etapy, tvořené dvojdomy o nejvelkorysejších užitných plochách a dispozicích. Domy v prvních třech etapách jsou z části dokončené a kompletně vyprodané, rezidenční areál již přivítal první obyvatele.

Čtvrtá etapa rezidenčního projektu Na Pramenech, která je v současné době již ve fázi výstavby, bude tvořena domy o dispozicích 4+kk a 5+kk s možností individuální úpravy na 6+kk. Jejich velkou předností je umístění ve východní části pozemku u zatravněného valu – díky tomu mají budoucí majitelé jistotu, že se v bezprostřední blízkosti nebude realizovat žádná další výstavba, navíc budou mít z domů příjemný výhled do zeleně a díky umístění v rámci projektu také maximální soukromí.

Projekt Na Pramenech je velmi žádaný, o čemž svědčí i fakt, že tři etapy, jejichž prodej jsme zahajovali postupně od března minulého roku, jsou již kompletně vyprodány. Případní zájemci o domy, které právě přibývají do nabídky, se tak budou stěhovat do klidné, zcela zabydlené rezidenční čtvrti,“ doplňuje Vanda Böhmová, realitní makléřka Svoboda & Williams.

V době dokončení čtvrté fáze začne v rezidenčním areálu vznikat školka, souběžně s tím budou probíhat dokončovací práce na celkovém vzhledu projektu. Kolaudace čtvrté etapy je naplánována na podzim 2022.

Více informací o projektu Na Pramenech.

Svoboda & Williams zahajuje čtvrtou prodejní etapu rodinných domů Na Pramenech

25. říjen 2021

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Market Autumn 2021

Ve středu 20. října se uskutečnil již dvacátý ročník odborné konference Real Estate Market, kterou pořádá online magazín Stavební fórum. V rámci čtyř panelových diskusí se sešli odborníci napříč celým spektrem realitního trhu, aby se ohlédli za děním v uplynulém roce a nastínili, jaké změny přinesla a urychlila pandemie společně se Zelenou dohodou „Green Deal“.

V první panelové diskuzi Kanceláře a retail: nová realita vystoupila s prezentací zaměřenou na coworking a sdílené kanceláře Kateřina Burešová, která ve Svoboda & Williams působí na pozici Flexible Workspace Consultant. S ostatními účastníky diskuze se shodla na tom, že home office není dlouhodobě udržitelný způsob práce, ale že nově vznikající kancelářské prostory budou muset reflektovat požadavky nájemců na vytvoření pracovního prostředí, do kterého se rádi vrátí. Právě koncept sdílených kanceláří nabízí stále žádanější flexibilní podmínky a zároveň místo, ve kterém se lidé mohou spontánně setkávat. „Sdílené kanceláře už dávno nejsou vnímány jako „new age“ způsob práce a v budoucnu by měly být součástí každé moderní administrativní budovy, podobně jako třeba kantýna,“ zmínila Burešová.

Jana Vlková, ředitelka oddělení Workplace Advisory v Colliers International, podotkla, že je na jednu stranu důležité pojmout nové kanceláře jako zážitek a pracovní prostředí co možná nejvíce zpříjemňovat, na stranu druhou je důležité v lidech vzbudit pocit, že když do kanceláře nebudou chodit, o něco tím přijdou, jelikož nebudou součástí každodenního neformálního setkávání. Petr Palička, Country Managing Director ve společnosti Penta Real Estate, zmínil několik příkladů ze současných realizací kancelářských prostor. Podle zkušeností z posledních měsíců je poptávka po kancelářích stále velká, ale mění se požadavky nájemců – chtějí více komunitích míst, terasy, zeleň a zapojení budovy do městské infrastruktury.

Petr Zahálka, obchodní ředitel společnosti ProInterier, společně s Leošem Andrlem, výkonným ředitelem společnosti Sekyra Group, komentovali pohled na výstavbu a fitout kancelářských prostor z hlediska samotné realizace. Vzhledem k rostoucím stavebním nákladům se nájemci snaží co nejvíce šetřit právě na zařizování kanceláří, situaci navíc významně komplikují výpadky v dodávkách technologií a materiálů, čemuž se musí spousta realizací přizpůsobovat.

 

Svoboda & Williams partnerem konference Real Estate Market Autumn 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.