FeelHome aktuálně

Novinky nejen ze světa realit

Public Relations

Jakub Mihálik
+420 724 485 974

12. září 2018

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem horských apartmánů v projektu Trio Harrachov

Realitní kancelář Svoboda & Williams se stala exkluzivním prodejcem 39 horských apartmánů situovaných v atraktivní lokalitě krkonošského střediska Harrachov. Projekt Trio Harrachov, tvořený trojicí bytových domů, vzniká v klidném údolí říčky Kamenice a přitom jen pár kroků od lyžařského areálu, běžkařských tratí a cyklostezek.

Díky svému umístění představují apartmány Trio Harrachov ideální druhý domov pro všechny vyznavače aktivního životního stylu i milovníky horské přírody. Současně jde o komfortní alternativu k chatě či chalupě ve vyhlášeném krkonošském středisku se širokým spektrem služeb a možností celoročního sportovního vyžití pro celou rodinu (golfové hřiště, tenisové kurty nebo lanové centrum). Návrh projektu, který vznikl v ateliéru ArchiSPACE, zaujme neotřelou kombinací typické krkonošské architektury s prvky současného designu. Trojice domů tak působí svěžím a přitom tradičním dojmem.

Každý z domů nabízí 13 útulných, převážně jižně či jihovýchodně orientovaných apartmánů o dispozicích 1+kk až 3+kk a podlahových plochách od 25 do 88 m2. Téměř všechny jednotky mají balkon nebo předzahrádku a vlastní parkovací stání. Z oken se otevírají výhledy na říčku Kamenici a protější zalesněný svah. Ke každému apartmánu patří prostorná sklepní kóje, ideální pro uskladnění sportovních potřeb. Jednotky budou k prodeji v dokončeném stavu, včetně oken s izolačními trojskly, kvalitních dřevěných podlah a bezpečnostních dveří.

„Apartmány Trio Harrachov představují dokonale umístěnou víkendovou horskou základnu pro sportovně založené jedince i rodiny, které vyznávají cyklistiku, turistiku, běžky a další sporty. Díky potenciálu následného pronájmu jde zároveň o zajímavou investiční příležitost,“ okomentoval exkluzivní spolupráci Jan Mráz, senior makléř Svoboda & Williams.

Dokončení první horské rezidence je naplánováno na podzim roku 2019, zbývající dvě pak budou dokončeny na jaře 2021. Prodej apartmánů v první rezidenci bude zahájen v říjnu 2018.

Svoboda & Williams byla exkluzivně pověřena prodejem horských apartmánů v projektu Trio Harrachov

14. srpen 2018

Svoboda & Williams zahajuje vydávání Market Reportu

Realitní kancelář Svoboda & Williams představuje první vydání průzkumu Market Report, který bude pravidelně analyzovat dění v prémiovém segmentu pražského rezidenčního trhu.

Dlouho jsme zvažovali, jak nejlépe naložit s množstvím dat o realitních transakcích, která naše aktivity generují. Nakonec jsme se v zájmu otevřenosti rozhodli necitlivou část těchto dat pravidelně zveřejňovat formou Market Reportu. Vedle dat samotných tu čtenáři samozřejmě najdou i naše interpretace a komentáře – celkově jde tedy o jakýsi pohled na realitní trh očima Svoboda & Williams,“ říká Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams Market Report bude vycházet dvakrát za rok, přičemž každé vydání bude mapovat uplynulé dva kvartály. Značné pozornosti se dostane trhu s nájemním bydlením, který v posledních letech prochází významným oživením. V zájmu přesnější interpretace vývoje nájemního trhu používá Svoboda & Williams analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, vyvinutý ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných, nikoli nabídkových cen.

Aktuální Market Report se věnuje mimo jiné:

- postupné racionalizaci poptávky ve Q2 2018

- rozšiřování nabídky nových bytů i přeprodejů

- vlivu restrikcí ČNB na realitní trh

- vzestupu nájemního bydlení

- vlivu kulturní a gastronomické scény na development v Praze 7

Svoboda & Williams Market Report | H1 2018 ke stažení (pdf)

Svoboda & Williams zahajuje vydávání Market Reportu

13. srpen 2018

Svoboda & Williams spouští službu watchdog

Na webových stránkách svoboda-williams.com lze nově využívat službu watchdog, která nepřetržitě monitoruje nabídku nemovitostí a zasílá vám automatická upozornění na nové či zlevněné nemovitosti, jež splňují vámi zadané parametry.

Sledování realitního trhu a hledání ideální nemovitosti je časově nesmírně náročná činnost. Navíc stačí trocha nepozornosti a „ta pravá“ nemovitost vám může uniknout. Právě proto Svoboda & Williams přichází se službou, která bude 24 hodin denně monitorovat realitní nabídku za vás a, jakmile objeví nemovitost, která splňuje vaše požadavky, upozorní vás e-mailem.

Nastavení služby je přitom velmi jednoduché: stačí zadat základní parametry nemovitosti, kterou hledáte (lokalitu, dispozici, cenové rozpětí, apod.) a zvolit frekvenci zasílání informačních e-mailů. Navíc si můžete nastavit více „watchdogů“ s různými parametry a jejich pomocí současně sledovat nabídku různých typů nemovitostí.

Služba watchdog se vztahuje na nemovitosti z portfolia Svoboda & Williams, je bezplatná a s jejím využíváním nejsou spojeny žádné závazky. Registrovat se do ní můžete zde.

Svoboda & Williams spouští službu watchdog

19. červen 2018

Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v projektu Vila Hodkovičky

Realitní kancelář Svoboda & Williams exkluzivně uvádí na trh byty v butikovém rezidenčním projektu Vila Hodkovičky. Elegantní viladům, situovaný v atraktivní lokalitě obklopené zelení, přináší 13 moderních bytových jednotek, které budou připraveny k nastěhování před koncem letošního roku.

Nový rezidenční projekt, jehož nadčasový design je dílem ateriéru P6PA+Architects, vzniká v jedné z nejklidnějších částí hlavního města, na okraji vilové čtvrti v Hodkovičkách. Viladům s podzemním parkováním, výtahem a privátními zahrádkami nabízí prosvětlené a komfortní byty o dispozicích 1+kk až 4+kk a výměrách od 44 do 108 metrů čtverečních. Objekt tvoří dvě výrazně odlišné části: dominantní sekce se čtvercovým půdorysem a 10 byty na pěti poschodích a subtilnější dvoupodlažní část ve tvaru obdélníku se 3 jednotkami typu townhouse. K pěti přízemním bytům patří privátní zahrádky částečně lemované vzrostlými stromy. V ceně každého bytu je garážové parkovací stání a sklepní kóje, rezidentům bude sloužit také praktická umývárna pro kola a psy.

Velmi světlé byty s velkoplošnými okny od podlahy až ke stropu jsou k prodeji v dokončeném stavu a ve standardu, jehož detaily si budoucí majitelé zvolí sami. Ceny jednotek se pohybují v rozpětí 4,4–12 milionů Kč včetně DPH, což v přepočtu představuje 95 000–115 000 Kč za metr čtvereční bytové plochy.

Kolaudace Vily Hodkovičky je naplánována na konec listopadu 2018. Od 1. srpna bude možné navštívit plně zařízený vzorový byt.

Oficiální webové stránky projektu: Vila Hodkovičky

Svoboda & Williams zahájila prodej bytů v projektu Vila Hodkovičky

23. květen 2018

Brněnský tým Svoboda & Williams v novém složení

Brněnskou pobočku realitní kanceláře Svoboda & Williams nově řídí Tereza Štěrbová. Její tým posílil Lukáš Habas a Anna Hloušková.

Aktivity Svoboda & Williams v moravském regionu a vedení pobočky v Brně má na starost Tereza Štěrbová. Do Svoboda & Williams nastoupila v únoru 2015 a dlouhodobě se specializuje na nemovitosti v Brně a okolí. V minulosti působila v bankovním sektoru (ČMSS a Hypoteční banka) a v oblasti vzdělávání. Další pracovní zkušenosti na obchodních pozicích nasbírala během tříletého pobytu v USA.

Na pozici realitního makléře nastoupil Lukáš Habas. Zabývá se zprostředkováním prodeje rezidenčních i komerčních nemovitostí a vyhledáváním vhodných akvizic pro investory a developerské společnosti. Před nástupem do Svoboda & Williams byl jednatelem poradenské společnosti Welfare Advisory a finančním poradcem ve společnosti Fincentrum.

Další posilou brněnského týmu je Anna Hloušková. Ve Svoboda & Williams se specializuje na pronájmy nemovitostí v Jihomoravském kraji. V minulosti působila v oblasti vzdělávání. 

Brněnský tým Svoboda & Williams v novém složení

16. květen 2018

Vila Hodkovičky: klidné bydlení nad Vltavou

Svoboda & Williams uvádí na trh komorní rezidenční projekt Vila Hodkovičky, který přináší bydlení v nadstandardní kvalitě a na vysoce atraktivním místě, jež evokuje už sám název projektu.

Vila Hodkovičky nabízí celkem 13 bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 4+kk o ploše 41–104 čtverečních metrů. Za zvláštní zmínku stojí tři mezonetové byty s vlastní zahrádkou. Ceny se pohybují v rozpětí 4,4–12 milionů Kč včetně DPH, což v přepočtu představuje 95 000–105 000 Kč za metr čtvereční bytové plochy. V ceně bytu je podzemní parkovací stání.

Pražská čtvrť Hodkovičky, situovaná na jednom z úbočí vltavského údolí mezi Braníkem a Modřany, je klidná lokalita charakteristická bohatou zelení, nepříliš intenzivní zástavbou a současně snadnou dostupností centra města. Vila Hodkovičky tak bude vysoce přitažlivá hlavně pro ty, kteří chtějí uniknout před ruchem velkoměsta, ale přitom ho mít na dosah.

Vila má zajímavé architektonické řešení. Je tvořena dvěma různě vysokými spojenými hranoly – vyšší a větší část domu s čtvercovým půdorysem, obrácená do ulice, má pět nadzemních podlaží. V nižší, pouze dvoupatrové části objektu se střechou pokrytou zelení jsou umístěny už zmíněné mezonetové byty. První podlaží vily je částečně zapuštěno do terénu, proto je vstup do domu na úrovni druhého nadzemního podlaží. Projekt je dílem ateliéru P6PA+Architects, v jehož portfoliu se velmi často objevují právě menší rezidenční projekty, které citlivě respektují kontext okolní zástavby.

„Vila Hodkovičky je určena těm, kdo hledají bydlení v klidné lokalitě s nízkou intenzitou silniční dopravy a všudypřítomnou zelení, tedy především rodinám s malými dětmi. Cílové skupině také odpovídají ceny – přes vysoce kvalitní provedení a v kontextu hlavního města výjimečnou lokalitu se nijak nevymykají současnému pražskému průměru,“ říká Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams. Prodej 13 bytových jednotek ve Vile Hodkovičky bude zahájen v polovině letošního června.

Oficiální webové stránky projektu Vila Hodkovičky

Vila Hodkovičky: klidné bydlení nad Vltavou

25. duben 2018

Brněnská pobočka Svoboda & Williams na nové adrese

Realitní kancelář Svoboda & Williams přestěhovala svou brněnskou pobočku na Kapucínské náměstí.

Nové brněnské sídlo Svoboda & Williams je situováno v kompletně zrekonstruované budově na rohu Kapucínského náměstí a Masarykovy třídy. Realitní kancelář Svoboda & Williams, která v Brně působí od prosince 2014, nyní obývá atraktivní prostory v pátém patře, s výhledem na oblíbenou pěší zónu.

"Objem obchodních aktivit Svoboda & Williams v moravském regionu stále roste. Nové prostory lépe vyhovují našim aktuálním potřebám a nabízejí atraktivnější prostředí pro klienty ve frekventované, snadno dosažitelné lokalitě," uvedla Tereza Štěrbová ze Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams poskytuje komplexní služby v segmentu prémiových realit, včetně správy nemovitostí a investičního managementu. Od roku 2017 je společnost exkluzivním partnerem globální realitní sítě Christie's International Real Estate pro Českou republiku a Slovensko. Tato síť sdružuje přední realitní kanceláře ve 46 zemích po celém světě.

Nová adresa brněnské pobočky:
Svoboda & Williams s.r.o.
Kapucínské náměstí 307/15
602 00, Brno-střed

Brněnská pobočka Svoboda & Williams na nové adrese

24. duben 2018

V projektu Slunečné domy u Mušova zbývá poslední volný dům, developer připravuje II. etapu

Projekt Slunečné domy u Mušova, který nabízí nízkoenergetické rodinné domy s výhledy na Pálavské vrchy a pouhých 300 metrů vzdálená Mušovská jezera, vstoupí do druhé etapy. Na svého majitele aktuálně čeká poslední z celkem 13 domů tvořících první fázi projektu. Exkluzivním prodejcem jednotek ve výjimečném, středomořskou architekturou inspirovaném resortu, je Svoboda & Williams.

Resort Slunečné domy u Mušova, který vychází z konceptu architekta Borise Hály, je situován na okraji obce Brod nad Dyjí, v malebném vinařském regionu, nedaleko Mikulova. Projekt nabízí stylové bydlení v jednopodlažních domech s prostornými střešními terasami, v areálu s recepcí, privátními vinnými sklípky a upravenými parkovými plochami. Rezidentům bude k dispozici mimo jiné venkovní bazén, infrasauna a společný reprezentativní vinný sklep s kójemi pro archivaci vína.

Značnému zájmu o projekt, ve kterém aktuálně zbývá poslední volný dům, vychází developer vstříc přípravou druhé etapy. Ta přinese dalších 17 nízkoenergetických domů (2+kk a 3+kk) se střešními terasami, z nichž se otevírají poutavé výhledy na Chráněnou krajinnou oblast Pálava.

Slunečné domy u Mušova jsou situovány v malebné lokalitě s širokými možnostmi aktivního odpočinku a ideálními podmínkami pro cykloturistiku, pěší turistiku, vodní sporty a rybaření. V sousedních Pasohlávkách, kde se nachází oblíbený Aqualand Moravia, v budoucnosti vzniknou rozsáhlé termální lázně. Proslulý Lednicko-valtický areál je vzdálen necelých 30 km. Díky nádherné krajině, vinařské tradici, bohaté historii i slunnému počasí patří tento region k vůbec nejoblíbenějším rekreačním oblastem v České republice. Navíc je snadno dosažitelný nejen z Brna (30 minut autem), ale také z Vídně a Bratislavy.

Oficiální webové stránky projektu Slunečné domy u Mušova.

V projektu Slunečné domy u Mušova zbývá poslední volný dům, developer připravuje II. etapu

03. leden 2018

Svoboda & Williams nově nabízí službu home staging

Realitní kancelář Svoboda & Williams obohatila portfolio svých služeb o home staging. Cílem této služby je ukázat potenciál nemovitosti a zajistit pro ni lepší tržní pozici při prodeji či pronájmu. Služba je součástí exkluzivní spolupráce a Svoboda & Williams ji poskytuje zdarma.

Hlavním cílem home stagingu je učinit interiér prodávané či pronajímané nemovitosti atraktivnější a získat kvalitní fotografie pro její prezentaci. K tomu se obvykle využívá designový nábytek, umělecká díla, květiny, závěsy a další doplňky. S jejich pomocí dokáže home stager předvést daný byt, rodinný dům nebo kancelářské či prodejní prostory v nejlepším možném světle. Profesionálně provedený home staging zároveň potenciálním kupujícím či nájemcům ukáže, jak nemovitost může vypadat zařízená, a umožní jim tak poznat její skutečný potenciál. Jen málokdo má takovou prostorovou imaginaci, aby si to dokázal představit v prázdných místnostech.

V rámci home stagingu Svoboda & Williams nejprve zajistí interiérového designéra, který navrhne nejvhodnější řešení. Realitní kancelář následně zapůjčí nábytek, umělecká díla, a veškeré další doplňky a obstará profesionální nafocení prostor. Fotografie jsou poté využity při přípravě nové vizuální identity nemovitosti a v marketingové kampani.

Svoboda & Williams službu home staging poskytuje bezplatně u vybraných bytů, rodinných domů, kancelářských prostor či projektů těm developerům a privátním vlastníkům, se kterými uzavře dohodu o exkluzivní spolupráci.

Naše realizace:

Rezidenční projekt Střížkovské výhledy
Byt 3+kk - U lužického semináře
Kanceláře Na Příkopě 15
Rezidence Lázeňská 4

Svoboda & Williams nově nabízí službu home staging

13. listopad 2017

Novinky ze života FeelHome

Značka FeelHome by Svoboda & Williams podpořila prezentaci společnosti Meyto na letošním Designbloku a odstartovala nový lifestylový projekt FeelLike.

V rámci spolupráce vysokomýtské společnosti Tvarmetal s ateliérem D3 pražské UMPRUM a studiem Olgoj Chorchoj vznikla nová značka nábytku s příznačným názvem Meyto. Ta na letošní přehlídce Designblok představila dvě kolekce židlí a stolků, inspirované československým školním nábytkem 70. a 80. let. Prezentaci sponzorsky podpořila značka FeelHome by Svoboda & Williams.

FeelLike... návrháři, designéři, umělci a architekti

FeelHome zároveň odstartoval nový lifestylový projekt FeelLike, díky němuž můžete prostřednictvím krátkých videí navštívit domovy i ateliéry umělců, architektů, designérů či módních návrhářů. Na FeelLike se dozvíte, jak tyto osobnosti tvoří a bydlí.
 

Novinky ze života FeelHome

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.