Feelhome aktuálně

Novinky nejen ze světa realit

Public Relations

Sára Goldbergerová
+420 724 485 974

24. červen 2021

Pálavská brána: rekreační bydlení u Mušovských jezer získává jasné obrysy

Výstavba projektu Pálavská brána, který vyrůstá v jihomoravské obci Brod nad Dyjí, běží podle harmonogramu. V současné době probíhají finální práce na fasádách a dřevěných obkladech domů, lze si tak lépe představit, jakou podobu bude rezidenční soubor po dokončení mít.

Rezidenční projekt Pálavská brána vzniká jako architektonicky kompaktní celek tvořený patnácti jednopodlažními domy s privátními střešními terasami, ze kterých se otevřou výhledy na všudypřítomné vinohrady a Pálavské vrchy. V průběhu června byla téměř dokončena příjezdová komunikace k domům, aktuálně se dodělávají obklady koupelen, ve kterých se zahajuje také osazení zařizovacích předmětů.

V nabídce nyní zbývají poslední tři domy. Dokončení projektu je naplánováno na třetí čtvrtletí letošního roku.

Více informací o domech Pálavská brána.

Pálavská brána: rekreační bydlení u Mušovských jezer získává jasné obrysy

18. červen 2021

Svoboda & Williams otevřela novou pobočku v pražských Holešovicích

Realitní kancelář Svoboda & Williams rozšířila své pole působnosti na Prahu 7, od června tak mohou klienti zavítat do nové pobočky na adrese Komunardů 35. V domě od architekta Stanislava Fialy vznikl showroom designového nábytku Design Port, zkráceně DEPO, jehož je pobočka součástí.

Dávno už neplatí, že prémiové rezidenční lokality jsou omezené jen na centrum Prahy a známé vilové čtvrti, což právě Holešovice, kde v uplynulé době vzniklo mnoho architektonicky význačných projektů, dobře dokazují. Když se tedy objevila příležitost otevřít pobočku ve velmi osobitém domě Komunardů 35, příliš dlouho jsme neváhali. Stavba totiž odráží přesně to, co máme na mysli, když mluvíme o prémiových realizacích,“ říká Prokop Svoboda, majitel Svoboda & Williams.

Podoba pobočky vznikla ve spolupráci s Atelierem SAD, který se na projektech Svoboda & Williams podílí dlouhodobě. Prostor je propojený se showroomem designového nábytku DEPO, který vznikl pod taktovkou interiérové designérky Ivanky Kowalski. Na 1000 m2 zde kotví značky jako Vitra, Javorina, B&B Italia, Cassina Moroso, Knoll, Molteni, Flos a další. Pod jednou střechou lze tak najít inspiraci pro kompletní vybavení interiéru v prémiovém segmentu.

Pobočku můžete po domluvě s našimi makléři navštívit ve všední dny od 9 do 19 hodin.

Svoboda & Williams otevřela novou pobočku v pražských Holešovicích

15. červen 2021

Jarní nováčci ve Svoboda & Williams

V průběhu jara jsme ve Svoboda & Williams přivítali spoustu nových tváří. Posily přibyly do týmů rezidenčních prodejů, ale také do managementu a marketingu.

Tým rezidenčního prodeje se rozrostl o dva členy na pozici Sales Representative. Alžběta Hochmanová, která ve Svoboda & Williams působí od roku 2019, je absolventkou magisterského oboru v oblasti ekonomie, studovala v Kanadě a v rámci studijního programu Erasmus i v Rakousku. Hovoří plynně anglicky a má základy němčiny a ruštiny. Ve volném čase se ráda věnuje outdoorovým aktivitám. Matyáš Hložek v současné době studuje marketingovou komunikaci na VŠFS, věnuje se také skládání hudby a zpěvu. Doposud působil jako Account Manager ve významných mediálních skupinách a jako osobní fitness trenér. Hovoří plynně anglicky a má základy němčiny. 

Na pozici Executive Manager nastoupila v březnu Katalin Kis-Szemán, která se v oblasti realit pohybuje přes deset let. Působila jako mezinárodní koordinátorka pro Maďarsko, Česko, Slovensko, Polsko a Rusko, zkušenosti sbírala také na poli digitálního marketingu jako Account Manager pro český, slovenský a maďarský trh. Kromě češtiny hovoří plynně maďarsky, anglicky a německy. Za zdmi kanceláře je ambasadorkou kontaktního rodičovství a sbírá blackmetalové vinyly.

Tým marketingu v červnu přivítal hned dvě nové kolegyně: Sáru Kocanovou jako Digital Media Specialist a Alexandru Širokou na pozici Graphic Designer. Sára má mnohaleté zkušenosti ze sféry digitálního marketingu, především se správou sociálních sítí, tvorbou obsahu a komunikačních strategií. Hovoří plynně anglicky. Alexandra vystudovala obor Graphic Design na Prague College. Dlouhodobě se věnuje fotografování, působila také v oblasti digitálního marketingu. Rok žila v Americe, kromě slovenštiny a češtiny se tak domluví anglicky a má základy francouzštiny.

Novou posilou na recepci v kancelářích Offices Unlimited je Vendula Vaculová, která studovala hispanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v současné době studuje malbu na umělecké škole Art & Design Institut. Domluví se španělsky, anglicky a má základy francouzštiny.

Jarní nováčci ve Svoboda & Williams

14. duben 2021

Residenční projekt BERLITA je téměř z poloviny vyprodán

V nadčasovém bytovém domě BERLITA, který vyrůstá v centru Berouna, se po půlroce od uvedení na trh vyprodala téměř polovina bytů. Projekt tak dokazuje, že o kvalitní nemovitosti v rychlém dosahu Prahy je velký zájem.

Bydlení v centru Prahy je bohužel pro většinu lidí – vzhledem k neustále rostoucím cenám pražských nemovitostí – nedosažitelné. Naopak v krásném centru Berouna lze pořídit byt za dostupnou cenu, jeho nadstavbou jsou navíc křivoklátské lesy nebo Český kras v pěší vzdálenosti,“ vysvětluje velký zájem Jan Mráz, jehož tým má prodej jednotek v rámci projektu BERLITA na starosti.

Výstavba bytového domu BERLITA byla zahájena v loňském říjnu a stavební práce běží podle plánu. Se začátkem jara byla dokončena výstavba podzemního i nadzemního patra garáží a v současné době probíhá stavba stěn druhého nadzemního podlaží.

Po svém dokončení bude residenční projekt BERLITA tvořen 61 byty o dispozicích 1+kk až 4+kk. V současné době zbývá k prodeji 32 bytů, které nabízejí díky velkoformátovým oknům poutavé výhledy do okolí, jakož i tolik žádanou vzdušnost a kontakt vnitřního prostoru s vnějším.

Kolaudace domu je naplánovaná na léto roku 2022.

Více informací o projektu BERLITA.

Residenční projekt BERLITA je téměř z poloviny vyprodán

06. duben 2021

Pálavská brána: k dispozici zbývají poslední čtyři domy

V rezidenčním projektu Pálavská brána, který vyrůstá na západním okraji jihomoravské obce Brod nad Dyjí, v bezprostřední blízkosti populárních Mušovských jezer, zbývají v nabídce Svoboda & Williams poslední čtyři domy.

Přibližně polovina klientů, kteří poptávají domy v Pálavské bráně, žije ve vzdálenějších destinacích, jako je Mladá Boleslav, Lanškroun, Jindřichův Hradec či Plzeň. Více než kdy jindy je nyní znát, že lidé tento typ nemovitostí vnímají jako příležitost ke koupi druhého bydlení uprostřed přírody, kam lze kdykoliv odjet z rušného města za klidem a čerstvým vzduchem,“ komentuje úspěšný prodej Lenka Kjučukovová, Property Consultant v brněnské pobočce Svoboda & Williams.

Rezidenční projekt Pálavská brána vzniká jako architektonicky kompaktní celek tvořený patnácti jednopodlažními domy s privátními střešními terasami, ze kterých se otevřou výhledy na všudypřítomné vinohrady a Pálavské vrchy. Domy nabídnou jednotnou dispozici 3+kk a plochu 84 m2, na jejich interiér naváže zahrada. V březnu bylo zahájeno zateplování fasád, zároveň se blíží ke konci práce na vnitřních instalacích a omítkách. S příchodem jarních dnů se začalo pracovat na izolaci střech.

Dokončení projektu je naplánováno na třetí čtvrtletí letošního roku.

Více informací o domech Pálavská brána.

Pálavská brána: k dispozici zbývají poslední čtyři domy

03. březen 2021

Nové posily ve Svoboda & Williams

Se začátkem nového roku se tým Svoboda & Williams rozrostl o spoustu nových tváří. Posil se dočkal pražský i brněnský prodejní tým, stejně tak se rozšířily i týmy pronájmu rezidenčních nemovitostí a komerčních prostor.

Novou členkou v brněnském týmu je od začátku roku Gabriela Havlová. Vystudovala obor právo a právní věda na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, průběžně se studiem působila jako praktikantka v advokátní kanceláři HLADKY.LEGAL. Hovoří plynně anglicky. Do pražského týmu rezidenčního prodeje v březnu přibyla nová Sales Representative Veronika Bičišťová. Veronika v současné době studuje obor veřejná správa v zemědělství a krajině na ČZU. Dva roky žila v Anglii a Finsku, kde působila jako au pair, mimo jiné pracovala jako instruktorka lyžování a snowboardingu. Od desíti let hraje závodně volejbal.

Tým rezidenčního pronájmu se v únoru rozšířil o novou Junior Letting Representative Karolínu Krautstenglovou. Narodila se v USA, kde také získala titul BSc v oboru Business Administration na Chapman University v Kalifornii. Pracovní zkušenosti sbírala v oblasti marketingu či datové analýzy. Hovoří plynně anglicky a na základní úrovni se domluví německy.

Novou kolegyni přivítal v lednu také tým pronájmu komerčních prostor. Veronika Skalický, která nastoupila na pozici Office Leasing Consultant, vystudovala cestovní ruch. Pracovní zkušenosti sbírala jako stevardka pro Smartwings a Hi Fly, působila také jako asistentka ve společnosti Colliers International. Díky tomu, že žila tři roky na Azorech, se domluví portugalsky, plynně mluví také anglicky.

Na recepci se od začátku roku potkáváme hned se čtyřmi novými členkami: Nelou Hegerovou, Annou Kalistovou, Danielou Gregoryan a Annou Monsportovou. Nela Hegerová, která vystudovala Vysokou školu hotelovou v Praze, má nyní na starosti chod celé recepce. Anna Kalistová studuje obor marketing a brand management, mimo jiné pracovala pro neziskovou organizaci Onkomaják, Daniela Gregoryan studuje obor Arts Management na VŠE v Praze a Anna Monsportová se pohybuje ve světě umění – věnuje se kresbě, výrazovému tanci a hudbě.

Nové posily ve Svoboda & Williams

01. březen 2021

Svoboda & Williams vítězem v kategorii Best Local Real Estate Agency na CIJ Awards 2020

Realitní společnost Svoboda & Williams zvítězila v kategorii Best Local Real Estate Agency ve 20. ročníku letošních CIJ Awards Czech Republic.

Na letošním ročníku CIJ Awards Czech Republic se soutěžilo v celkem 26 kategoriích, v nichž bylo nominovaných 99 společností, projektů, transakcí a kampaní. V kategorii Best Standard Residential Development zvítězil horský developerský projekt Trio Harrachov – prodejem apartmánů v rámci projektu je exkluzivně pověřena Svoboda & Williams. V kategorii Best Premium Residential Development pak zvítězila výjimečná budova podle návrhu architekta Stanislava Fialy Komunardů 35.

Ocenění CIJ Awards Czech Republic každoročně uděluje společnost Roberts Publishing Media Group, s. r. o., vydavatel tištěných a online zpráv zaměřených na dění v realitním segmentu regionů střední a jihovýchodní Evropy. 

Svoboda & Williams vítězem v kategorii Best Local Real Estate Agency na CIJ Awards 2020

16. únor 2021

Market Report H2 2020: ohlédnutí za turbulentním rokem 2020

Pražský trh prémiových nemovitostí pandemii koronaviru v průběhu celého roku 2020 vzdoroval. I tak by se dala shrnout šestá publikace průzkumu Market Report, který realitní kancelář Svoboda & Williams vydává v půlročních intervalech.

Ke stabilitě v segmentu realit přispěly zejména rekordně nízké úrokové sazby, zrušení daně z nabytí nemovitosti a také fakt, že kvalitní nemovitosti začalo více lidí vnímat jako vhodnou ochranu svého majetku a úspor. Poptávka po nemovitostech z portfolia Svoboda & Williams tak meziročně vzrostla o 5,4 %. Rostla i průměrná dosažená cena za prémiové nemovitosti: za metr čtvereční novostavby klienti v průměru zaplatili 131 900 Kč, za metr čtvereční přeprodeje 120 100 Kč. Naopak nájemné v pražském prémiovém segmentu podle Indexu cen nájmů S&W + VŠE kleslo o 11 % na průměrných 29 400 Kč za měsíc.

Market Report H2 2020 se mimo jiné věnuje:

- vývoji cen prémiových rezidenčních nemovitostí v Praze,
- stále rostoucímu trendu nájemního bydlení,
- nebývalému zájmu o rekreační nemovitosti,
- situaci na hypotečním trhu,
- developerským projektům s potenciálem výrazně přetvořit ráz oblastí, ve kterých vznikají.

Analýzy v rámci Market Reportu vycházejí z dat o prodejních a nájemních transakcích, generovaných aktivitami kanceláře Svoboda & Williams. Ta jsou doplněna o údaje o prodeji nemovitostí získané z katastru nemovitostí, které svými parametry odpovídají sledovanému vzorku. Market Report pracuje výhradně s daty, která vycházejí z realizovaných cen, při jejichž výpočtu je navíc zohledněna cena za parkování a poměrná část exteriéru. Tato metodika využívá pro přepočet plochy exteriéru speciálně vyvinutý algoritmus, který progresivně krátí plochu exteriéru a zároveň bere v úvahu její poměr vůči ploše interiéru.

Dalším užitečným nástrojem pro přesnější interpretaci vývoje nájemního trhu je analytický nástroj Index cen nájmů S&W + VŠE, který Svoboda & Williams vyvinula ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Zdrojem dat tohoto indexu jsou skutečně dosažené ceny nájemného u bytů, které měla Svoboda & Williams ve své nabídce – dobře tak ilustruje, jaký vliv mělo zastavení turistického ruchu na ceny nájemného v Praze.

Svoboda & Williams Market Report | H2 2020 ke stažení (pdf)
Index cen nájmů S&W + VŠE ke stažení (pdf)
Přehled všech dosud vydaných Market Reportů.

Market Report H2 2020: ohlédnutí za turbulentním rokem 2020

15. únor 2021

Na Pramenech: čerstvě dokončený vzorový dům vybízí k prohlídkám

S tím, jak pokračují stavební práce na rezidenčním projektu Na Pramenech, byl dokončen a vybaven vzorový dům. Případní zájemci si tak mohou udělat lepší představu o tom, jak lze interiér využít a uspořádat jednotlivé prvky vybavení. Minimalistický, přitom útulný styl vzorového domu ukazuje, jakou atmosféru může mít moderní bydlení v právě vznikající čtvrti na Praze 9.

V lednu byla také zkolaudována příjezdová komunikace u domů první etapy a developer zažádal o kolaudaci domů, které již mají své majitele. Další domy budou kolaudovány postupně, tak aby si klienti mohli vybrat finální povrchy podle svých preferencí. Inspirací jim může být právě vzorový dům, jehož zařízení navrhla interiérová designérka.

Pro termín prohlídky vzorového domu prosím kontaktujte naši realitní kancelář.

Více informací o projektu Na Pramenech.

Na Pramenech: čerstvě dokončený vzorový dům vybízí k prohlídkám

25. leden 2021

Domy Pálavská brána pod střechou

Stavební práce na rezidenčním projektu Pálavská brána pokračují podle plánu. Všechny domy jsou kompletně zastřešeny a mají osazená okna. V současné době probíhá zakládání příček, projekt je tak jen krok od dokončení hrubé stavby.

Projekt Pálavská brána nabízí celkem patnáct jednopodlažních domů, každý s privátní střešní terasou a přilehlou zahradou. Domy mají jednotnou dispozici 3 + kk a dokončeny budou ve standardu, který mimo jiné zahrnuje keramické obklady a značkovou sanitu v koupelnách, okna s izolačním trojsklem a podlahové topení. Díky tomu, že projekt vyrůstá ve vyhledávané rekreační oblasti, představují domy nejen příjemné zázemí pro život a rekreaci, ale také skvělou investiční příležitost.

Předpokládaný termín kolaudace projektu developer stanovil na Q2 roku 2021.

Více o rezidenčním projektu Pálavská brána.

Domy Pálavská brána pod střechou

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.