Všechny zprávy

11. říjen 2017

FeelHome by Svoboda & Williams sponzorsky podpoří český design

Sponzorem prezentace nové značky nábytku Meyto, která se poprvé představí v rámci letošní přehlídky Designblok na pražském Výstavišti, se stal FeelHome by Svoboda & Williams.

Značka Meyto vznikla v rámci spolupráce ateliéru Olgoj Chorchoj, ateliéru D3 pražské UMPRUM a vysokomýtské společnosti Tvarmetal. Prvním společným počinem, který odstartuje budoucí kolekci vyprávějící příběh odkazu českého nábytku, se stala nostalgická kolekce České školní židle. Ta nabídne dva typy židlí, jeden od Terezy Froňkové a studia Olgoj Chorchoj, druhý od Aleše Kachlíka z UMPRUM. Designéři koncepčně vyšli z původní školní židle, jež se používala na prvním stupni základních škol po celé ČSSR. Jejich židle jsou ale – oproti těm původním – upraveny po ergonomické stránce a přizpůsobeny dnešním technologiím, povrchům i barevnosti.

Mezinárodní festival Designblok se letos uskuteční od 26. do 30. října v prostorách Výstaviště Praha Holešovice. Jde o největší přehlídku designu a módy ve střední Evropě, jejíž historie sahá až do roku 1999. 

FeelHome by Svoboda & Williams sponzorsky podpoří český design FeelHome by Svoboda & Williams sponzorsky podpoří český design FeelHome by Svoboda & Williams sponzorsky podpoří český design FeelHome by Svoboda & Williams sponzorsky podpoří český design

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.