Všechny zprávy

16. květen 2018

Vila Hodkovičky: klidné bydlení nad Vltavou

Svoboda & Williams uvádí na trh komorní rezidenční projekt Vila Hodkovičky, který přináší bydlení v nadstandardní kvalitě a na vysoce atraktivním místě, jež evokuje už sám název projektu.

Vila Hodkovičky nabízí celkem 13 bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 4+kk o ploše 41–104 čtverečních metrů. Za zvláštní zmínku stojí tři mezonetové byty s vlastní zahrádkou. Ceny se pohybují v rozpětí 4,4–12 milionů Kč včetně DPH, což v přepočtu představuje 95 000–105 000 Kč za metr čtvereční bytové plochy. V ceně bytu je podzemní parkovací stání.

Pražská čtvrť Hodkovičky, situovaná na jednom z úbočí vltavského údolí mezi Braníkem a Modřany, je klidná lokalita charakteristická bohatou zelení, nepříliš intenzivní zástavbou a současně snadnou dostupností centra města. Vila Hodkovičky tak bude vysoce přitažlivá hlavně pro ty, kteří chtějí uniknout před ruchem velkoměsta, ale přitom ho mít na dosah.

Vila má zajímavé architektonické řešení. Je tvořena dvěma různě vysokými spojenými hranoly – vyšší a větší část domu s čtvercovým půdorysem, obrácená do ulice, má pět nadzemních podlaží. V nižší, pouze dvoupatrové části objektu se střechou pokrytou zelení jsou umístěny už zmíněné mezonetové byty. První podlaží vily je částečně zapuštěno do terénu, proto je vstup do domu na úrovni druhého nadzemního podlaží. Projekt je dílem ateliéru P6PA+Architects, v jehož portfoliu se velmi často objevují právě menší rezidenční projekty, které citlivě respektují kontext okolní zástavby.

„Vila Hodkovičky je určena těm, kdo hledají bydlení v klidné lokalitě s nízkou intenzitou silniční dopravy a všudypřítomnou zelení, tedy především rodinám s malými dětmi. Cílové skupině také odpovídají ceny – přes vysoce kvalitní provedení a v kontextu hlavního města výjimečnou lokalitu se nijak nevymykají současnému pražskému průměru,“ říká Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams. Prodej 13 bytových jednotek ve Vile Hodkovičky bude zahájen v polovině letošního června.

Oficiální webové stránky projektu Vila Hodkovičky

Vila Hodkovičky: klidné bydlení nad Vltavou Vila Hodkovičky: klidné bydlení nad Vltavou

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.