Rodinný dům Užitná plocha 400 m2, pozemek 963 m2

Česká Lípa, Kamenický Šenov

Parametry domu

Cena 5 290 000 Kč / 198 276 €
Užitná plocha 400 m2
Zastavěná plocha 160 m2
Zahrada 803 m2
Pozemek 963 m2
Parkování Dvojgaráž
Sklep Ano
PENB G
Referenční číslo 32742

Popis

Unikátní měšťanský dům z roku 1804 po kompletní a citlivě provedené rekonstrukci stojí na kraji historického města, které obklopuje krásná krajina CHKO Lužické hory.

Ve vstupním podlaží
v úrovni zahrady se nachází velký obývací pokoj, samostatná kuchyně, 4 menší pokoje – 1 se vstupem na terasu, dále koupelna, toaleta a 2 chodby. Ve 2. patře jsou 2 prostorné ložnice, 40metrový mezonetový ateliér, koupelna, komora a chodba. Podkroví tvoří 2. úroveň ateliéru a samostatný pokoj. Suterén ukrývá dvojgaráž a kamenné klenuté sklepy, je zde i studánka pro odtok spodních vod.

Kompletní rekonstrukce
(dokončena v r. 2017) probíhala pod dohledem památkářů. Všude, kde to bylo možné, byly zachovány původní stavební prvky včetně rarity v podobě skleněného komínu s čerty na jeho vrcholu, kteří dle legendy chrání dům. Budova je odizolována, vytápěná plynovým kombinovaným kotlem s přípravou na krbovou vložku s výměníkem. Okna jsou nová dřevěná s ručně kovanými mřížemi, stropy jsou starožitné dřevěné, ručně malované. Podlahy jsou původní prkenné a kamenné, s dlažbou a plovoucí. Kuchyňská linka z masivního dřeva má vestavné spotřebiče AEG. Nemovitost je napojena na obecní vodovod, kanalizaci, plyn i elektřinu. Dům obklopuje oplocená zahrada se vzrostlými stromy. Dlažební kostky na dvoře tvoří mozaiku ve tvaru slunce. Historická zrekonstruovaná studna má možnost napojení na rozvod po domě.

Město Kamenický Šenov založili Lužičtí Srbové a v minulosti bylo významným sklářským centrem. Dodnes zde funguje sklářská škola. Přímo vedle nabízeného domu stojí dominanta města, barokní kostel Narození sv. J. Křtitele. Pár kroků je do mateřské a základní školy a na dětské hřiště. V blízkosti jsou potraviny, lékárna, banka, pošta, několik restaurací, cukrárna, knihovna nebo kino. Okolo domu vede cyklostezka a turistická značka, po které lze dojít na zdejší nejvyšší bod Šenovský vrch. Místo má dobré autobusové spojení s okolními městy, cesta do Nového Boru trvá 13 minut, do Děčína i České Lípy půl hodiny. Praha je vzdálena autem cca 1,5 hodiny.

Interiér 400 m2, zastavěná plocha 160 m2, zahrada 803 m2, pozemek 963 m2.

Kromě běžných prohlídek nemovitostí nabízíme také videoprohlídky v reálném čase přes WhatsApp, FaceTime, Messenger, Skype ad.

Kontaktujte agenta

Petr Netušil

Petr Netušil

+420 257 220 641
+420 724 546 969
Sjednat prohlídku

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používaním těchto souborů.