Zapomněli jste heslo?
Zaregistrujte se
Vše o bydlení v Praze
Rychlé hledání

Vše o bydlení

Volba nemovitosti a její obstarání jsou klíčovými úkony celého procesu obstarání útulného domova. Než však dospějete ke správnévolbě nemovitosti a poté, co ji zvolíte, potřebujete celou řadu informací a tipů, které Vám pomohou kvalifikovaně se rozhodnout a posléze přizpůsobit pořízenou nemovitost přesně svým potřebám. V sekci Vše o bydlení naleznete širokou nabídku prověřených dodavatelů zboží a služeb, s kterými je možno spolupracovat v jakékoliv fázi Vaší cesty k vysněnému způsobu bydlení.

Vybavení interiéru

Koupě či pronájem vybrané nemovitosti je pouze prvním krokem na cestě k vytvoření příjemného prostředí k bydlení a životu. Druhým, neméně významným krokem je zařízení interiéru tohoto bytu či domu. Výběr a koupě toho pravého zařízení interiéru se může zdát být příjemnou zábavou, ve skutečnosti však často jde spíše o náročný a zdlouhavý proces, který nemusí vždy dopadnout k vaší naprosté spokojenosti. Rádi bychom vám proto pomohli zorientovat se na nesnadné cestě k bytovému interiéru vašich snů, a proto vám nabízíme přehled firem a prodejen v Praze a jejím okolí, které se zabývají výrobou, dodávkou a instalací nejrůznějšího vybavení bytů a domů, a tak vám zařizování vašeho nového domova jistě usnadní. Ať už se rozhodnete zařídit si interiér svého bytu sami, podle svých vlastních nápadů a vizí, nebo chcete-li raději využít služeb odborníků, naleznete tu celou řadu praktických a potřebných informací a kontaktů. Protože lidé přikládají designu interiéru u svých bytů a domů stále větší důležitost, objevil se v Praze a v České republice v současné době velký počet firem a odborníků nabízejících své služby v oblasti designu a vybavení bytu. Snažíme se proto vybrat pro Vás ty nejlepší z nich a nabídnout vám praktický přehled, podle kterého se v rychle se rozvíjejících oblastech vybavení bytů a domů a designu interiéru snadno zorientujete.

Vybavení interiéru

Architektura a design

V dnešní době neznamená dům či byt pouze místo k bydlení, ale také prostor, který odráží naši osobnost a vkus. Čím dál častěji se proto lidé při stavbě domu či zařizování bytu obracejí na odborníky. Poskytujeme vám proto přehled různých architektonických a designérských studií v Praze a jejím okolí, na jehož základě určitě najdete to nejlepší, co bude odpovídat vašim požadavkům v maximální možné míře. Přejete-li si navrhnout dům od základů nebo přestavět byt, popřípadě navrhnout interiér či zahradu, naleznete zde široké spektrum informací. Pomůžeme vám zorientovat se v tradičních architektonických a designérských studiích, které sledují či určují nové trendy. Naše stránky zahrnují širokou nabídku, která vám ušetří čas při hledání té nejlepší varianty pro vás.

 

Architektura a design

Dům a zahrada

Hledáte-li praktické tipy a rady ohledně péče o dům a zahradu, právě jste našli, co hledáte. Bydlení v rodinném domě nabízí řadu nesporných výhod, co se soukromí a prostoru týče, na druhou stranu však rodinné domy vyžadují podstatně více péče, času a plánování. Rozhodnete-li se svůj dům renovovat nebo přestavovat, možná vám přijdou vhod praktické informace a tipy, které vám přinášíme v této sekci. Seznámíme vás s rozmanitou škálou možných úprav domu i zahrady a poradíme vám, kam se obrátit při hledání toho správného produktu či stavebního materiálu, který by nejlépe vyhovoval vaším potřebám a představám. Dále vám pomůžeme zorientovat se v široké nabídce stavebních firem v Praze a jejím okolí. Jelikož k domům většinou náleží i dvůr či zahrada, budeme se v této sekci věnovat i zahradám, bazénům a dalšímu vybavení do zahrady. Nabídneme vám inspiraci pro vytvoření příjemného prostředí, jak uvnitř vašeho domu, tak v jeho bezprostředním okolí a představíme vám různé možnosti co nejlepšího využití interiéru, dvora i zahrady.

 

Dům a zahrada

Dodavatelé pro stavby a renovace

Stavíte nebo přestavujete váš dům, byt nebo kancelář? Pokud potřebujete spolehlivé dodavatele pro stavby a renovace, podívejte se prosím na tuto důležitou sekci, jejímž cílem je uvést na jednom místě osvědčené dodavatele pro stavby, kteří vám nabídnou služby a produkty pro každou místnost ve vašem bytě nebo domě. Sekce Dodavatelé pro stavby a renovace obsahuje informace týkající se stavebních firem, dodavatelů obkladů, dlažeb, oken, dveří apod. Ať už se chystáte stavět dům od základu nebo chystáte rekonstrukci, nechte se pro výběr vašich pražských dodavatelů inspirovat zde.

Dodavatelé pro stavby a renovace

Služby a řemesla

Většina lidí dobře ví, že běžný, každodenní provoz domácnosti s sebou přináší spoustu drobných problémů, závad a někdy i "malých katastrof". Snad každý už někdy zažil ucpanou odpadní rouru, ledničku, která přestala mrazit zrovna, když jste byli celý den v práci, a tak zatopila a poničila parketovou podlahu v kuchyni, klíče, které se nějakým nedopatřením ocitly na špatné straně zabouchnutých dveří, nebo karmu, ze které kape tolik vody, že nad tím už prostě nelze jednoduše přimhouřit oči. I přesto, že některé běžné opravy a úpravy v domácnosti jsme schopni zvládnout sami, zůstává mnoho situací, ve kterých je nejlepší spolehnout se na zkušeného řemeslníka, instalatéra, zámečníka či opraváře. Právě tyto a podobné situace, které bohužel k bydlení neodmyslitelně patří, vám chceme ulehčit v této rubrice, ve které naleznete spoustu praktických rad a tipů ohledně toho, na koho se obrátit, pokud vás jedna z takovýchto "malých katastrof" nedejbože postihne. Ať už tedy potřebujete instalatéry na výměnu stoupaček v neděli odpoledne nebo zámečníka, který by odemkl bezpečnostní dveře vašeho bytu v pátek v noci po návratu z bujaré oslavy, během které jste ztratili klíče, v naší přehledné databázi jistě najdete, co hledáte. Nabízíme vám ale také další praktické kontakty, ať už hledáte firmu zabývající se instalací oplocení, zkušené podlaháře, kteří pro vás vyrobí plovoucí podlahy na míru, nebo zrekonstruují ty staré parketové, specialisty na výměnu oken nebo firmu, která pro vás vyrobí nábytek na míru, Nabízíme ale také informace o úklidových firmách v Praze a jejím okolí. Najdete tu tedy celou řadu praktických tipů týkajících se služeb v oblasti bydlení a údržby bytu či domu.

Služby a řemesla

Sport a volný čas

Každý ví, že ke kvalitnímu bydlení zdaleka nestačí bydlet v prostorném a komfortně zařízeném bytě nebo domku. Neméně důležité je bezesporu i prostředí, ve kterém bydlíte, a možnosti, které toto prostředí nabízí z hlediska volného času. V této sekci bychom vám rádi představili některé možnosti, které Praha nabízí všem příznivcům sportu, pohybu a aktivního odpočinku. I ten nejzaměstnanější a nejčinorodější člověk dobře ví, že procházka na čerstvém vzduchu uprostřed zeleně dokáže často ušetřit celé hodiny či dny práce, díky tomu, že člověku dodá tolik potřebný odstup od všech starostí a povinností. Pokud byste se tedy rádi dozvěděli, jaké městské parky a sady Praha nabízí, věnujte pozornost této sekci. Podobně blahodárně může zapůsobit návštěva plaveckého bazénu či v letních měsících koupaliště. Rovněž pražské bazény a koupaliště vám v této sekci představujeme. Řadu praktických tipů a informací tu naleznou také rodiny s dětmi, neboť právě jim chceme nabídnout přehled dětských hřišť a rodičovských center. Pokud si tedy nevíte rady, jak naložit s volným časem, ať už vaším nebo vašich dětí, našli jste, co hledáte.

 

Sport a volný čas

Kultura a vzdělávání

Praha, město s mimořádně dlouhou a bohatou tradicí kultury a vzdělanosti, nabízí i dnes svým obyvatelům a návštěvníkům širokou škálu příležitostí k získání či doplnění vzdělání a téměř nepřeberné možnosti kulturního vyžití. V této sekci bychom vám rádi představili některé z možností, které Praha v tomto směru skýtá. Bylo by naivní si myslet, že náš přehled kulturního života a vzdělávacích institucí v Praze může být úplný - na to je oblast kultury a vzdělávání v Praze příliš různorodá a bohatá. Pokusíme se vám však představit to, co nás v poslední době zaujalo a co podle nás stojí za zmínku. Kulturní život v Praze je v posledních letech skutečně živý a lze s potěšením konstatovat, že Praha se během dvou desetiletí po sametové revoluci proměnila ve skutečnou evropskou kulturní metropoli. I když, především co se týče tzv. "kultury mladých" (youth culture), se Praha stále ještě nemůže řadit po bok městům jako Londýn, Berlín nebo New York, situace se rychle mění k lepšímu, mimo jiné i díky vzniku nových institucí jako jsou Meetfactory nebo DOX. Navíc, co se týče tradičních kulturních forem a směrů, patří Praha k naprostým světovým špičkám. Rovněž na poli vzdělávání drží Praha krok se světovými trendy, o čemž svědčí především vznik celé řady nových univerzit, jazykových škol, ale i rychlý rozvoj alternativního vzdělávání.

Kultura a vzdělávání

Děti v Praze

Pokud bydlíte s rodinou v Praze nebo jste zde jen na návštěvě s vašimi dětmi, hlavní město jistě udělá radost dětem všech věkových kategorií. Nachází se zde řada muzeí, uměleckých galerií, divadel a tématických restaurací zaměřených na děti, které vaše ratolesti zabaví na dlouhé hodiny. Pokud si vaše děti rády hrají venku, v Praze najdete celou řadu zelených ploch, parků a dokonce i jeden ostrov věnovaný speciálně dětem, ale i vnitřní akvaparky nebo venkovní bazény. Město se pyšní také četnými butiky s designovým oblečením pro děti a obchody s hračkami, které nabízejí mimo jiné loutky a dřevěné hračky. Nesmíme zapomenout ani na Pražský hrad, jeden z největších hradních komplexů na světě, který jistě zaujme dětskou představivost, a to zejména tehdy, pokud jej navštívíte v noci, kdy na fasády domů dopadají stíny z pouličních lamp. Pokud hledáte tipy pro děti v Praze, zde jste na správném místě. V této sekci vám v jednotlivých článcích doplněných o kvalitní fotografie, kontaktní informace a mapy doporučujeme indoorové a outdoorové aktivity pro děti. Užijte si Prahu s dětmi všech věkových kategorií a sledujte, jak je město sto věží může zcela uchvátit.

Děti v Praze

Praktické tipy

Předtím, než se rozhodneme pro koupi nebo pronájem bytu či domu, hraje rozhodující roli při našem výběru dané nemovitosti také lokalita, v níž se nachází. Občanská vybavenost daného místa bývá jedním z rozhodujících faktorů, které zvažujeme, než se pro námi vybranou nemovitost rozhodneme. Náš výběr se bude jistě lišit v závislosti na způsobu našeho života a preferencích – zatímco jedni upřednostňují život v rušném centru velkoměsta, jiní se rádi uchýlí na jeho klidný okraj. Co však uvítají bezesporu všichni, je dobrá dopravní dostupnost, parkovací možnosti v dané lokalitě, blízkost obchodů a obchodních center, poboček bank či pošty atd. Občanské vybavenosti jednotlivých částí Prahy se věnujeme právě v této sekci FeeHOME. Najdete zde nejen tipy na možnosti nákupu, ale i přehled zdravotnických zařízení a nemocnic, tipy na parkování a parkovací garáže v Praze a mnoho dalšího.

Praktické tipy

Hypotéka

Svému klientovi pomůžeme s orientací v aktuální nabídce možností financování nákupu nemovitosti. Poradíme, který produkt nejlépe odpovídá jeho aktuálním potřebám a možnostem.

více informací

Právní servis

Nákup nemovitosti představuje sled kroků podřízených mnoha formálním náležitostem. Jen právně bezvadný obchod je obchodem bezpečným. Stojíme při svém klientovi v momentech, kdy potřebuje právní pomoc.

více informací

Doporučené stránky Realitní kancelář Praha Pronájem kanceláře Praha Prodej pronájem rodinných domů a bytů Prague Flats, Houses for Rent and Sale